Hubni při úklidu !

7. června 2008 v 19:51 | slimmy |  Cvičení

Čištění oken = 35 kcal/10 min

Abyste zvýšili spalování kalorií a zároveň posilovali, myjte okna ve velkých obloucích. Pracujte střídavě v klidném a rychlejším tempu. Loket je pokrčený a nezapomínejte měnit směr a paži. Čas od času můžete stáhnout na 5 až 15 sekund zadeček a pak povolit.
Co posilujete: zádové svaly a ramena.

Stlaní postele = 32 kcal/10 min

Pozor na záda, když se shýbáte, mírně přednožte a pokrčte nohy. Přitom stáhněte břišní svaly a zadeček. Snažte se zapojit i paže, např. při natřásání peřin.
Co posilujete: břišní svaly + protahujete nohy.

Mytí podlahy nebo luxování = od 38 do 50 kcal/10 min

Zaujměte vzpřímenou polohu a pokrčte nohy v kolenou. Přednožte jednu nohu, abyste vyvážila vertikální sklon hrudníku. Aby bylo spalování kalorií účinnější, dělejte velké kroky a předklony.
Co posilujete: ramena a zadeček.

Nošení nákupu = 52 kcal/10 min

Pozor na rovnováhu - noste jednu tašku v každé ruce. Rovná záda a a zastrčené bříško jsou samozřejmostí. Máte-li jen jednu tašku, nezapomínejte střídat ruce. Tašku můžete použít jako činku a 5 -10x ji zvednout.
Co posilujete: bicepsy, břicho a stehna.

Věšení prádla = 25 kcal/10min

Držte rovná záda, stoupněte si na špičky, stáhněte břicho a zadeček. Pozor, abyste se neprohýbali dozadu, měli byste vidět na vaše paže.
Co posilujete: lýtka.
Pokud věšíte prádlo nízko nad zemí, stoupněte si na špičky a běžte do dřepu s nohama mírně rozkročenýma a pokrčenýma v kolenou.
Co posilujete: zadeček a hýžďové svaly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama